Bydlíme ve Smržovce u pramene Lužické Nisy. I když jsme měli fenku samojeda Astinku 13 let,až po jejím skonu , když do naší rodiny přibyla dvě štěňátka Daisy a Dixi z chov.stanice Tikibara , jsem se o samojedy začala zajímat více. S holkama se snažíme věnovat mushingu/jízda se psím spřežením/,protože potřebujeme pohyb. Když jsem si holky pořizovala , neměla jsem v úmyslu s nima jezdit , chtěla jsem jen psa , aby vyplnil místo po Astince. Natož mít víc psů , protože jezdit se dvěma je přeci nuda :)

Proto máme od srpna 2014 nový přírůstek ,  Brittany Indiana River. Nechtěla jsem ani chov. stanici , od dubna 2013 máme ch. stanici Arctic Aurora /Polární jitřenka/ , protože jsem se naivně domnívala , že pořídit si vlastní štěnda , je levnější :)

Máme za sebou i několik výstav , klubových se ůčastníme každý rok /od roku 2010 jsem v samojed klubu/. Jednou jsme se zúčastnili i krajské výstavy v Liberci a Dixi jí vyhrála, je vítěz 29. Podjěštědské výstavy roku 2012. Takže zatím máme 3 samojedí holky , uvidíme jestli se podaří krytí , chtěla bych jěště aspoń jednu .....

Díky neuchovnění Brittany na štěnda nedošlo a v červenci 2017 k nám do smečky přibyla Blueberry Zlatý safír :)